Kategorie

O nas


 

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem luksusowych szali produkowanych w Indiach w rejonie Kaszmiru. Tworzymy partnerstwo biznesów kobiecych w Polsce i Indiach,  relacji opartych na wzajemnym zaufaniu, wiarygodności, uczciwości, z zachowaniem najwyższych standardów etyki biznesowej.  Łączymy europejski styl, preferencje kolorów i wzorów, z wieloletnią tradycją włókienniczą w Indiach.  Rozumiemy potrzeby naszych klientów, pań i panów, którzy cenią naturalne produkty oraz najwyższą jakość materiałów i wykonania. Uczestniczymy w wielku targach i pokazach w Europie, Azji i na całym świecie. Doradzamy naszym klientkom i klientom jak dobrać piękny szal stosownie do okazji, dla siebie czy też na prezent. 

Nie produkujemy masowo w wielkich fabrykach.  Szale są ręcznie tkane, haftowane i wyszywane z pasją i troską przez indyjskich artystów w małych rodzinnych firmach gdzie tradycja włókiennicza przekazywana jest od pokoleń.  Są to limitowane kolekcje, unikalne i ekskluzywne ale dostępne po przestępnych cenach relatywnie do ich wysokiej jakości. Nie zatrudniamy dzieci i praktykujemy fair trade.

 Szale wyróżniają się  ponadczasową elegancją i unikalnym wzornictwem.

Nasze materiały

Nasze szale produkowane są wyłącznie z naturalnych materiałów, przy użyciu naturalnych barwników. Zwracamy szczególną uwagę na jakość tkaniny i wykonania wzoru aby każdy szal, niezależnie od jego ceny był dobrem luksusowym i stanowił niezawodny element w Państwa garderobie.

Kaszmir to wełna pozyskiwana z włosów kóz kaszmirskich żyjących na wysokościach 3000 – 4500 m n.p.m. Ich włosy są puchowe, delikatne i ciepłe. Gotowa wełna charakteryzuje się bardzo cienkimi włóknami 16-18 mikrometrów dzięki czemu jest szczególnie miękka, lekka, elastyczna i błyszcząca. W naszym sklepie znajdziecie Państwo wiele wzorów szal i i szalików kaszmirowych. Nasze kaszmiry to świetna jakośc relatywnie do przystępnej ceny.

 

 

Pashmina to najbardziej miękki, luksusowy rodzaj wełny. Pozyskiwana z pięknych kóz changra żyjących w wysokogórskich rejonach Tybetu i Ladakh gdzie temperatury spadają poniżej -40 °C. Każdej wiosny kozy są delikatnie wyczesywane a pozyskiwana wełna jest delikatnie wirowana i tkana zgodnie z tradycyjnymi skomplikowanymi procesami aby zachować wyjątkową delikatność i miękkość włosa. Włókna pashminy  mają mniej niż 15 mikrometrów, dla porównania ludzki włos ma 75 mikrometrów. Aby zwiększyć wytrzymałość i trwałość szala czasami dodaje się wełny typu angora lub jedwabiu.

Niestety jest wiele podróbek pashminy. W żadnym przypadku pashmina nie powinna przypominać bawełny, ani nie może być marszczona. Pashmina to wełna, delikatna, mięciutka i puchata. Prawdziwą pashminę można poznać po jej niezwykłej delikatności i miękkości. Cena pashminy zwykle nie jest niższa niż 100 euro za szal. To naprawde mercedes wśród szali i ma swoją wartość. 

Wełna Merino to tradycyjna wełna, z której szyje się ubrania. Wełna merino stosowana jest również jako doskonała i trwała baza dla szali haftowanych.  Z domieszką jedwabiu tworzy lsniącą, delikatną i ładnie układającą się tkaninę. Nasze szale haftowane wykonane są z wełny merino.

Jedwab Mulberry jest miekki, lśniący i lejący się co powoduje, że jego wdzięczna elegancja jest niezawodnym dodatkiem do wielu kreacji, w szczególności wieczorowych oraz wiosenno-letnich. Pragniemy zwrócić uwagę na nasze piękne szale Silk Jamawar, zdobione tradycyjnym hinduskim wzorem, bardzo eleganckie na formalne okazje.